Monitoring GPS Lublin

Monitoring GPS Lublin

Jesteś kierownikiem firmy transportowej? Dysponujesz lub zarządzasz flotą samochodów i rozglądasz sposobu, które umożliwi stale podglądać ich położenie i inne informacje? Monitoring GPS Lublin to niezłe rozwiązanie, które sprawdza się w wielu firmach i z powodzeniem jest w nich używane od paru lat.

Monitoring GPS Lublin

Lokalizator GPS został jednym z niezbędnych elementów w każdej firmie z grupą ciężarówek. Daje możliwość optymalizować wydatki na paliwo w przedsiębiorstwie oraz stale kontrolować lokalizacje poszczególnych samochodów. Każda przedsiębiorstwo powinna uzbroić swoje samochody w taki monitoring GPS, gdyż to umożliwia na duże oszczędności oraz wyraźnie podnosi poziom kontroli.

Lokalizator GPS ma swoje zadanie w wielu firmach związanych z wykonywaniem zleceń przewozu. Przede wszystkim korzysta się go w dystrybucji, szeroko pojętych usługach lub zazwyczaj we wszystkich usługach przewozowych. W zależności od typu monitorowania może on obejmować teren kraju, całej UE lub nawet cały świat.

Pokonany dystans przez lokalizator GPS

Z reguły każdy lokalizator GPS jest zaopatrzony w funkcje kontrolującą trasę jazdy dowolnych ciężarówek. Gdy auto ma zaplanowaną trasę do Szczecina a nagle zacznie jechać ku innemu miastu, to momentalnie zostanie zgłoszony informacja i zostanie o tym poinformowana osoba odpowiadająca za grupę samochodów.

Dodatkowe cechy monitoringu GPS pozwalają na kontrolowanie zużycia paliwa w samochodach. Kierowanie firmy z własną flotą aut wyposażoną w lokalizator GPS to zasadnicze ułatwienie, które daje możliwość na dobre planowanie wydatkami powiązanymi z zużyciem, co sprawdza się zarówno w przypadku przedsiębiorstw.

Dodatkowo, funkcjonalnością ciekawą jest sprawdzanie zużycia paliwa. Umożliwia to na poprawienie ekonomii pracy kierowców a także kontrolę sporadycznych ubytków paliw.

Zamontowanie systemu GPS w firmowej flocie pojazdów to super rozwiązanie praktyczne, które sprawdza się w dużej ilości flotach firmowych oraz jest niemal niezbędnym systemem pozwalającym na szybką zarządzanie floty.

Jada służbowa a jazda prywatna

Większość systemów GPS daje możliwość na prowadzenie dziennika jazdy z podziałem na czas pracy odbyty w drodze oraz na ten poza godzinami pracy. Łączenie ciężarówek umożliwia na szybką obniżenie wydatków zużycia paliwa.

Sporo monitoringów GPS pozwala na sprawdzanie lokalizacji ciężarówek nawet za pomocą telefonu komórkowego a także tabletu. Taka cecha daje możliwość na stały nadzór nad flotą samochodów a także nadzorowanie trasy przejazdu, niezbędnych postojów.

Zastosowanie monitoringu GPS w flocie ciężarówek w firmie niesie ze sobą dużą ilość plusów. Zaraz udostępnimy parę najważniejszych cech systemu GPS :
• Kontrolowanie stanu technicznego pojazdów czy nadchodzącego terminu przeglądu technicznego.
• Sprawdzanie zużycia paliwa, to daje możliwość na ulepszenie trasy przejazdu
• Efektywne raporty pozwalające na ulepszenie pracy floty tirów.

Poza podstawowej funkcji lokalizacji ciężarówki, takie lokalizatory GPS posiadają także funkcje informowania kierownika o wyjeździe ze strefy.

Zalety urządzeń GPS uzależnione są od konkretnego modelu. Im wyższy model tym więcej cech posiada. Postaramy się przybliżyć korzyści pojawiające się w różnych typach lokalizatorów GPS:
• Trasa jaką porusza się
• Monitoring temperatura
• Info o przeglądzie czy końcu polisy ubezpieczeniowej

Trzeba zwrócić uwagę na korzystność funkcji śledzenia gdy chcemy pożyczyć pojazd to także mamy możliwość kontrolować gdzie aktualnie się on znajduje. To bardzo podnosi nasz wewnętrzny spokój, kiedy widzimy gdzie znajduje się obecnie nasz samochód. Systemy GPS wyposażone są w możliwość monitoring czasu pracy kierowców.

Lokalizatory GPS to urządzenia z wewnętrznym modułem GPS. Systemy GPS przesyłają sygnał do satelity, który kolejno jest przesyłany na serwer gdzie na podstawie odebranych danych sprawdzana jest dokładna pozycja urządzenia GPS zamontowanego w aucie.